11 listopada 2016

Święto Odzyskania Niepodległości 2016

Włączając się w obchody Święta Odzyskania Niepodległości, młodzież Grupy Apostolskiej pod kierunkiem ks. katechety Wiesława Biedronia przygotowała wieczornicę. Montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany po Mszy Św. wieczornej.

Wykonawcy przypomnieli, że dzieje naszej ojczyzny rzadko były szczęśliwe i spokojne. Odczytując szczególny Apel Poległych oraz recytując wiersze, wzmocnione w wyrazie prezentacją multimedialną, odpowiednią grą świateł, pieśniami patriotycznymi, opowiadali o rozbiorach, zrywach powstańczych, prześladowaniach ze strony zaborców i własnych braci. Przypomnieli, że obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego, to nasz obowiązek jako Polaków, jako ludzi szanujących wolność  i niepodległość.

Święto Odzyskania Niepodległości 2016