8 grudnia 2023

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W dniu 8 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 w naszej parafii odbyła się uroczysta msza święta, podczas której miało miejsce zawierzenie Dziewczęcej Służby Maryjnej pod opiekę Matki Bożej.

Ta uroczystość odbyła się z okazji święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto, które przypomina prawdę o tym, że Maryja od chwili swojego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego.

W trakcie tej ceremonii do grona DSM zostało przyjętych wiele nowych dziewcząt, pełniących odtąd rolę Dziecka Maryi. Dodatkowo, część z nich postawiło kroki na wyższych szczeblach obejmując funkcję Bielanek.

Każda dziewczynka, która przystąpiła do służby zobowiązana jest wypełniać pięć zadań Dziecka Maryi, którymi są:

1. Przyjaźń z Jezusem,
  2. Posłuszeństwo,
  3. Wspólnota,
  4. Radość,
  5. Ofiara.

Dużym wsparciem dla dziewczynek w tym wyjątkowym dniu była siostra Ilona, która dzięki swojemu zaangażowaniu, a także praktycznej pomocy przyczyniła się do sprawnego przebiegu ceremonii.

Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości dziękujemy, a nadchodzący okres świąteczny niech przyniesie owocne doświadczenia i duchowy wzrost dla wszystkich członkiń Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Uroczysta Suma odpustowa 2019
Konkurs różańcowy 2016