1 stycznia 2017

Sprawozdanie z działalności POAK w Czarnym Potoku za 2016

Sprawozdanie z działalności POAK w Czarnym Potoku za 2016r POAK w Czarnym Potoku rozpoczął swoją działalność w 2016r od Mszy Św. i wspólnego Noworocznego spotkania opłatkowego, które odbyło się w dniu 6.01.16r z wszystkimi grupami parafialnymi i nasze POAK- 17.01.2016r gościliśmy czcigodnych Kapłanów, Siostry Zakonne, zaproszonych gości i POAK z Łącka i Starego Sącza. Prezes IAK w Tarnowie Pani Bożena Kwitowska złożyła tel. wszystkim uczestnikom serdeczne życzenia Noworoczne, za co składamy jej serdeczne wyrazy wdzięczności. Wszystkim uczestnikom składamy podziękowanie za miłą atmosferę panującą podczas wspólnego kolędowania i uwieńczoną dobrą wiadomością o budowie nowej Świątyni w naszej parafii. Na spotkaniu prezesów w Tarnowie został złożony protokół z działalności oraz plan pracy na 2017r i otrzymaliśmy materiały z ramowym planem na 2017r. Nasze comiesięczne spotkania rozpoczęte modlitwą prowadzi Ks. Proboszcz- Krzysztof Klimczak, który następnie zgodnie z planem prowadzi wyczerpująco konferencje na temat Sakramentów i życia duchowego. Przedstawiamy nasze zaangażowanie w życie parafii w 2016 roku. Przeprowadziliśmy konkurs parafialny ”Mój Anioł Rodzinny”. Ks. Proboszcz ufundował nagrody- książki dla wszystkich uczestników. W okresie Wielkiego Postu przygotowaliśmy Rozważania i prowadziliśmy Drogę Krzyżową w Kościele. W Wielki Piątek prowadziliśmy przygotowaną Adorację przy Grobie Pana Jezusa. Na zaproszenie POAK w Starym Sączu wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. i Procesji z Relikwiami Świętego Wojciecha i wspólnym spotkaniu. Z tej samej okazji odbyła się uroczysta Msza Św. w naszej parafii. Zbieraliśmy podpisy pod projektem obrony życia. Wzięliśmy udział w pielgrzymce Zawierzenia Parafii do Sanktuarium w Łagiewnikach. W czerwcu wzięliśmy udział w procesji do Źródełka niosąc Figurę Matki Bożej Fatimskiej i prowadziliśmy różaniec. Poczet Sztandarowy –delegacja wzięła udział w pogrzebie mamy Ks. Ireneusza Stolarczyka założyciela naszego POAK. Chętni członkowie POAK wzięli udział w Pielgrzymce diecezjalnej do Kalisza, Lednicy, Lichenia, Gniezna, Poznania. Wzięliśmy udział w uroczystościach Imieninowych i Jubileuszowych z okazji 25-Lecia Kapłaństwa obchodzonych w naszej parafii. Podjęliśmy się wykonania Drogi Krzyżowej na Gródek, która została ufundowana przez ofiarodawców i poświecona przez Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego w dniu 17.09.2016r Włączyliśmy się w modlitwę-Koronkę na ulicach miast świata. W czasie uroczystości Odpustowych zorganizowaliśmy spotkanie-poczęstunek dla seniorów, rozprowadzaliśmy dewocjonalia oraz 11.11.2016r rogale Marcińskie. Wzięliśmy udział w sympozjum w Gródku nad Dunajcem. Przygotowaliśmy i prowadziliśmy Różaniec w Kościele. Dzień Papieski -przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek. Złożyliśmy ofiarę pieniężną i zajęliśmy się zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zajęliśmy się konkursem „ Mój Różaniec” dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Ks. Proboszcza. Na cmentarzu zbieraliśmy ofiary do puszki z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prowadziliśmy wypominki i Różaniec w intencji naszych drogich zmarłych. Poczet Sztandarowy i delegacja POAK wzięła udział w uroczystościach w Święto Chrystusa Króla w Tarnowie a z rąk Ks. Biskupa Andrzeja Jeża - 7 osób, zasłużonych członków POAK otrzymało Odznaczenia Dei Regno Serwire –składamy gratulacje i podziękowanie za trud i pracę na rzecz parafii. Przez 4 niedziele przed Świętami rozprowadzaliśmy opłatki, złożone ofiary do puszek zostały przeznaczone na budowę nowego Kościoła. Nasz POAK na czele z Pocztą Sztandarową bierze udział w uroczystościach parafialnych i zewnętrznych, na zaproszenie IAK w Tarnowie i POAK, oraz zamawiamy Msze Św. okolicznościowe, wyrażając przez to nasz szacunek i naszą wdzięczność. Nasz POAK liczy 23 osoby, serdecznie wszystkim dziękujemy za starania i zaangażowanie w życie parafii. Naszą z serca płynącą wdzięczność kierujemy do Ks. Kanonika –Józefa Słowika, który pomimo swojej choroby uczestniczy w wydarzeniach parafialnych. Podziękowanie słowami „ Bóg Zapłać „składamy na ręce Ks. Proboszcza –Asystenta Parafialnego, który swoją modlitwą, życzliwością i dobrocią otacza nas zawsze i wspiera w podejmowaniu decyzji. Zachęcamy chętne osoby do złożenia deklaracji przystąpienia do POAK, a przez to do pogłębiania wiary, do poświecenia swojego czasu pracy na rzecz parafii. W tym 2017r składamy wszystkim ”Szczęść Boże”.