27 maja 2017

Dekanalna pielgrzymka dzieci klas drugich z dekanatu Łącko 2017

W sobotę 27 maja 2017r. w naszym Sanktuarium gościliśmy pielgrzymkę dzieci klas drugich z dekanatu Łącko. Była ona dziękczynieniem za dar Pierwszej Komunii św.

W spotkaniu uczestniczyli mali pielgrzymi wraz z rodzicami i księżmi z parafii: Szczawa, Kamienica i Kicznia.

O godzinie 10:00 wszyscy zostali powitani przez kustosza ks. Krzysztofa Klimczaka i zaproszeni do udziału w Mszy świętej. W czasie homilii ks. Proboszcz posługując się dwoma barwnymi opowiadaniami zachęcał dzieci, żeby nigdy nie bratały się z grzechem oraz by światłem ich życia zawsze był Jezus Chrystus. Oprawę muzyczną przygotowała Schola Parafialna.

Następnie zgromadzeni zapoznali się z historią Sanktuarium, którą przedstawiła pani Janina Stolarczyk. Kolejnym punktem programu była wspólna Agapa – poczęstunek przygotowany przez panie z Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Pątnicy otrzymali także pamiątkowe foldery i znaczki.