Ogłoszenia duszpasterskie

3.12.2023 – I niedziela Adwentu

Na prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla mężczyzn i kobiet. Pozostałe Msze św. z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa opłatków wigilijnych. Opłatki można nabywać - w każdą niedzielę Adwentu - w budynku katechetycznym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę nowego kościoła sanktuaryjnego. Również w budynku katechetycznym można nabywać świece wigilijne. O pomoc prosimy członków Akcji Katolickiej. Składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii związane z budową kościoła - Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na sztukę pt. „Eucharystia cud cudów” na podstawie przeżyć mistycznych Cataliny Rivas, w wykonaniu parafian z Rytra. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i rodziców z klas III, VII i VIII.

Msze św. roratnie będą codziennie o godz. 6.30 (pół godziny wcześniej: Godzinki) - zachęcamy do udziału, a dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka.

Ofiary dla potrzebujących wsparcia można składać do wystawionej pod chórem skarbonki do czwartej niedzieli adwentu włącznie.

Adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą codzienne o godz. 16.30 (z wyjątkiem piątku).

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z koronką do Siedmiu Boleści. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu - o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży kobiet Zofii Potoniec. Zapraszamy na „Pierwszoczwartkowe spotkanie z Biblią”, zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz medytacje z Pismem św.

W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po sumie zapraszamy na Godzinę łaski z Niepokalaną od godz. 12.00 - 13.00.

W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. W tym dniu zostaną pobłogosławione medaliki. Również w tym dniu, na wieczornej Mszy św., do DSM-u zostaną przyjęte nowe dziewczęta. W tym dniu po Mszy św., a także w najbliższą niedzielę po mszach świętych, dziewczęta z DSM-u wraz z opiekunami będą prowadzić sprzedaż domowych ciast, z których ofiary będą wsparciem działalności Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

W najbliższą niedzielę liturgię Mszy św. szkolnej (o godz. 10.00) prosimy, aby przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Jadamwoli. W najbliższą niedzielę składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii. Zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu przypada:

W okresie Adwentu zapraszamy dzieci (wraz z rodzicami) do wzięcia udziału w konkursie manualnym pt. „Mój Pastuszek”. Do 21 grudnia dzieci mogą przynosić do kościoła zrobionego przez siebie „Pastuszka” z podpisem. Postać Pastuszka może być wykonana z różnych materiałów - dopuszczalne są tylko materiały naturalne. „Pastuszek” nie może być zakupiony w sklepie, a jego wysokość nie może przekraczać 25 cm, ponieważ w tym roku pragniemy nimi przyozdobić stajenkę betlejemską w naszym kościele. Prace, które wezmą udział w konkursie będą nagrodzone!!

Została uzgodniona umowa z Firmą „Felczyński” na projekt i wykonanie dzwonów do nowobudowanej świątyni. Zostaną wykonane dzwony o wadze i nazwie: 580 kg Czarnopotocka Matka Boża Bolesna; 290 kg św. Marcin Biskup; 190 kg św. Krzysztof Wspomożyciel. Dzwony zostaną wykonane na Jubileusz 25. lecia koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Bolesnej i poświęcone 15.09.2024 podczas uroczystości Odpustowych. Mile widziani Fundatorzy, którzy chcieliby ufundować poszczególne dzwony. O szczegółach fundacji i kosztów proszę kontaktować się z Proboszczem.

​​​​​​​Dziękujemy tym wszystkim osobom, które pomagają w odśnieżaniu placu kościelnego. Bóg Zapłać.