12.07.2020 – PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00

2. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Składka za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. We środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę na Koronkę do siedmiu boleści Matki Bożej.
  4. We środę przypada także dzień diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Dlatego adoracja będzie godzinę po porannej Mszy św. czyli od 7.00 do 8.00 oraz godzinę przed wieczorną Mszą św. od 17.00 do 18.00.
  5. W piątek zapraszamy na Adoracyjną Godzinę Łaski z Matką Bożą Bolesną od godz. 17.00
  6. W tym tygodniu przypada:
    1. W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji
    2. W środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    3. W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel
    4. W sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożoną przed tygodniem ofiarę z cegiełek na budowę nowej świątyni. Dziękujemy także członkom Komitetu Budowy Kościoła za przeprowadzenie tej zbiórki.
  9. W tym roku Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 22 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki. Co ważne: zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą ONLINE od 5 do 15 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19, podanej na plakacie.
  10. Ogłoszenie wójta Gminy Łukowica:

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców sołectw Jastrzębie i Młyńczyska dotyczących likwidacji, przez dotychczasowego przewoźnika - na okres wakacji. kursów transportu zbiorowego łączących wskazane miejscowości w Limanowa i Łukowicą, zwracamy się z prośbą o wypełnienie przez osoby zainteresowane uruchomieniem przewozów na linii: Łukowica - Jastrzębie - Młyńczyska - Limanowa, imiennych deklaracji woli przywrócenia tych połączeń.

Wzór deklaracji jest dostępny na stornie internetowej Urzędu Gminy oraz u Sołtysów wsie Jastrzębie
i Młyńczyska.

Prosimy więc osoby zainteresowane o wypełnianie deklaracji i przekazywanie ich w terminie do 15 lipca b.r. sołtysom lub bezpośrednio do Urzędu Gminy Łukowica.

Zebrane deklaracje posłużą oszacowaniu faktycznych potrzeb przewozowych naszych mieszkańców i ewentualnemu przywróceniu kursów na linii Łukowica - Jastrzębie - Młyńczyska – Limanowa jeszcze w okresie wakacyjnym.