20.09.2020 - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. Adoracje zakończymy modlitwą uwielbienia Najświętszego Sakramentu.

1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
  2. We środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas III-ich szkół podstawowych wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjno-modlitewne w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. (prosimy rodziców o obowiązkowe przybycie).
  3. W piątek zapraszamy na kolejną Adoracyjną Godzinę Łaski z Matką Bożą Bolesną. Adoracja ta będzie miała następujący przebieg:
    1. o godz. 17.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy;
    2. o godz. 18.30 wspólna adoracja jako przebłaganie i wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi oraz za grzechy znieważania i profanację Najświętszego Sakramentu w naszej Ojczyźnie;
    3. o godz. 19.00 Msza św. ekspiacyjna za grzechy przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać Jej za Matkę ludzi;
    4. Adoracyjną Godzinę Łaski zakończymy apelem Maryjnym.
  4. W tym tygodniu przypada:
    1. w poniedziałek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    2. we środę wspomnienie św. Ojca Pio.
  5. Spotkania grup apostolskich:
    1. piątek: godz. 20.00 - młodzież Grupy Apostolskiej.
  6. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowych: rodzinom, które przygotowały kościół, plac wokół kościoła oraz ołtarz polowy do uroczystości odpustowej; paniom, które przystroiły figurkę Jana Pawła II; sołtysom, strażakom, pracownikom ZGK w Łącku oraz wszystkim pomagającym w przygotowaniu i wykoszeniu miejsc parkingowych; ofiarodawcom kwiatów dla Matki Bożej, ofiarodawcom wody mineralnej dla pielgrzymów; ofiarodawcom okolicznościowej monety z wizerunkiem Matki Bożej i nowym kościołem. Wszystkim za wszelką pomoc w przyjęciu pielgrzymów, pomoc w sprzedaży dewocjonali; siostrze zakrystiance (oraz osobom jej pomagającym) za dekoracje kościoła i ołtarza polowego; wszystkim włączającym się w ceremonię i liturgię odpustową. Dziękujemy ks. dr Łukaszowi Niepsujowi za głoszone kazania w ciągu tych dni trwania odpustu parafialnego, za ukazywanie piękna tajemnicy boleści Maryi.