14.04.2024 – III niedziela wielkanocna

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści. We środę zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne rodziców i uczniów klas czwartych szkół podstawowych, jako przygotowanie do pierwszej rocznicy Komunii św. We środę zapraszamy również na Mszę św. wieczorną i spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców oraz Akcji Katolickiej.

W piątek Adoracyjna Godzin Łaski z Nowenną przygotowującą do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Matki Bożej Bolesnej. Nabożeństwo Nowennowe będzie miało następujący przebieg:

O godz. 18.00 - Msza św. nowennowa.

Od godz. 19.00 do godz. 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od godz. 19.00 do godz. 19.30: Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej – zapraszamy rodziców i dzieci klas komunijnych i bierzmowanych.

Od godz. 19.30 do godz. 20.15: Róże Rodziców modlących się za dzieci, Parafialny Oddział Caritas, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Akcję Katolicką, Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, Wspólnotę Kręgu Biblijnego.

Od godz. 20.15 do godz. 21.00: Róże Różańcowe mężczyzn i kobiet. Członkinie Róży Niewiast Marii Kulak prosimy o przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych.

Nowennę jubileuszową zakończymy apelem maryjnym.

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Składka na tacę zostanie przeznaczonana potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów na parkingu obok kościoła. Ofiary do puszek składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich ofiarodawców z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie - gdzie dziś ks. Proboszcz kwestuje na budowę sanktuarium - a którzy modlitwą i ofiarą wspierają budowę świątyni w naszej parafii.

We współpracy z Biurem Pielgrzymkowym ELHOLIDAY, organizowana jest pielgrzymka parafialna: Rumunia-Bułgaria-Turcja (Śladami św. Pawła Apostoła) w dniach: 24.08.2024 – 01.09.2024. Szczegóły na stronie biura, a także na tablicy ogłoszeń parafialnych. Termin spotkania z przedstawicielami biura będzie ogłoszony w późniejszym czasie.

Z komunikatu Biskupa Tarnowskiego z peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów: Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. W dniach od 13 do 20 kwietnia odbędzie się w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości.

PROGRAM PEREGRYNACJI RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW. BAZYLIKA ŚW. MAŁGORZATY. SANKTUARIUM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. 16/17 KWIETNIA 2024 R.

Wtorek - 16 kwietnia 2024 r.

17:00 Nabożeństwo przyjęcia relikwii

18:00 Msza św. /Bp Artur Ważny/

Czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież par. św. Małgorzaty

20:30 Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich par. św. Małgorzaty

21:00 Apel

22:00 Msza św.

Środa – 17 kwietnia 2024 r.

6:00; 6;30; 7:00; 7:30; 8:00; 9:00 - Msze św. przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Indywidualne czuwanie przy relikwiach.

14:00 Nabożeństwo pożegnania relikwii

Serdecznie zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania i udziału w tym wydarzeniu w Nowym Sączu.