22.11.2020 – XXXIV niedziela zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy tworzą te wspólnoty w naszej parafii.
  2. Dziś po wszystkich Mszach Świętych wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do NSPJ oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  4. Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie w naszej parafii od godz. 16.30. O 17.00 Msza św. a po niej koronka do Bożego miłosierdzia z wypominkami.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas duchowego przygotowania na Narodzenie Pana Jezusa. Chciejmy dobrze przeżyć ten czas. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy też nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  6. Bardzo dziękujemy panom, którzy w minionym tygodniu podjęli pracę przy porządkowaniu krokiew i desek na terenie budowy naszej świątyni.
  7. W tym tygodniu przypada:
    1. we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.