28.11.2021 – I niedziela Adwentu

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w naszej diecezji jako Niedziela Synodalna. Modlimy się za  dzieło rozpoczętego V Synodu, za naszą diecezję i jej pasterza  bpa Andrzeja.

Dziękujemy Zespołowi „ZBRUĆ” z Tarnopola za uświetnienie śpiewem dzisiejszej liturgii Mszy św.

Opłatki można nabywać - w każdą niedzielę Adwentu - w budynku katechetycznym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę nowego kościoła sanktuaryjnego. Również w budynku katechetycznym można nabywać świece wigilijne. O pomoc prosimy członków Akcji Katolickiej.

Msze św. Roratnie będą codziennie o godz. 6.30 (pół godziny wcześniej: Godzinki) - zachęcamy do licznego udziału, a dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka.

Ofiary dla potrzebujących wsparcia można składać do wystawionej pod chórem skarbonki do czwartej Niedzieli Adwentu włącznie - prosimy wszystkich o wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

Adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą: od godz. 16.00, a następnie o godz. 17.00 Msza św. Adoracje zakończymy modlitwą uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - w czasie której będziemy prosili Niepokalaną o świętość życia małżeńskiego, rodzinnego oraz kapłańskiego.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie; od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o prowadzenie prosimy róże niewiast Heleny Potoniec. W piątek Msza św. wotywna o NSPJ; od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o prowadzenie prosimy mieszkańców Jastrzębia i Czarnego Potoka. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi; od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; członków Róży Rodziców p. Jolanty Kurzeja (modlących się za dzieci) prosimy o przygotowanie i poprowadzenie modlitwy różańcowej. Różaniec ten rozpocznie się o godz. 16.00.

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00 - zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i niewiast; składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii, związane z budową świątyni sanktuaryjnej; zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu przypada:

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła - w miesiącu listopadzie na budowę nowej świątyni złożyło ofiarę 111 rodzin.

Dziękujemy także Organizatorom: Koło Gospodyń Wiejskich wsi Olszana i Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszany oraz uczestnikom Zabawy Andrzejkowej w Olszanie za dar serca złożony na budowę kościoła. Zebraną kwotę organizatorzy przekazali na budowę kościoła parafialnego.

Lista Darczyńców i Ofiarodawców oraz lista uczestników Zabawy Andrzejkowej w Olszanie wraz z Organizatorami znajdują się w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z parafii pw. św. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku - gdzie dziś ks. Proboszcz, kwestuje na budowę sanktuarium - a którzy modlitwą i ofiarą wspierają budowę świątyni w naszej parafii.

Akcja Katolicka wraz z duszpasterzami zaprasza dzieci oraz rodziców do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce - ujęcie patriotyzmu w nauczaniu ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Do 20 grudnia dzieci mogą przynosić do kościoła prace plastyczne na powyższy temat (prace plastyczne powinny być wykonane w formacie A-3, w dowolnej technice, z trwałych materiałów). Prac nie należy oprawiać; powinny być trwale opisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu, nazwą szkoły oraz klasy. Prace, które wezmą udział w konkursie będą nagrodzone!

W najbliższą niedzielę na Mszę św. Szkolną; spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dziewczęta z DSM-u oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Teresy Postrożny oraz śp. + Marii Stec (z Olszany). Natomiast - jutro - w poniedziałek o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa śp. + Jana Potoniec (z Olszany); wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 13.30.

ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH MĘŻCZYZN I NIEWIAST

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - STANISŁAWA CHYCLAKA;

2/ RÓŻA MĘŻCZYZN – WŁADYSŁAWA STACHONIA;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JÓZEFY BASIAGA;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIKULEC;

5/ RÓŻA NIEWIAST – MARII TOKARCZYK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – MARIANA KAMIŃSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MATYLDY JODŁOWSKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIŚTAK;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EUGENIUSZY URBANIAK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA KOSIKA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – ANIELI KORNAŚ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – HELENY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ALICJI WAJDA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – PAWŁA MACIEJOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – GRAŻYNY KOSZUT;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JANINY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EWY WĄCHAŁA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - JÓZEFA PAWŁOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII KULAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – ZOFII POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII WIŚNIEWSKIEJ.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA POTOŃCA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII LEŚNIAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – KAROLINY RUMIAN;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ.