25.09.2022 – XXVI niedziela zwykła

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do udziału w październikowym nabożeństwie różańcowym i codziennej Mszy Świętej. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We środę 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, będziemy wołać o miłosierdzie Boże dla nas i świata całego. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę „Iskry Bożego Miłosierdzia” na skrzyżowaniach ulic naszych miast i wsi. W imieniu członków Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich chętnych do takiej formy modlitwy - zgromadzimy się o godz. 15.00 w kościele, a następnie przejdziemy na parking przykościelny, gdzie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjno-modlitewne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania (prosimy rodziców o obowiązkowe przybycie).

W piątek na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie zapraszamy Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II (zapraszamy także chętne osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II w naszej parafii).

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.Z racji pierwszej soboty miesiąca od godz. 17.00 rozpoczniemy modlitwę różańcową.Członków Róży Rodziców p. Jolanty Kurzeja (modlących się za dzieci) prosimy o przygotowanie rozważań i poprowadzenie rozważań różańcowych. Nabożeństwo Fatimskie i procesja do źródełka będzie 13 października - w rocznicę zakończenia objawień fatimskich.

W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i niewiast. Składka na tace zostanie przeznaczona na budowę nowego kościoła sanktuaryjnego.

W tym tygodniu przypada:

we wtorek św. Wincentego a’Paulo, kapłana.

we środę św. Wacława

we czwartek Świętoświętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus

w niedzielę św. Aniołów Stróżów

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła - w tym miesiącu na budowę nowej świątyni złożyło ofiarę 93 Rodziny. Lista Darczyńców i Ofiarodawców znajduję się w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można już nabywać Kalendarze Rolników oraz kalendarze ścienne na 2022 r.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Roberta Hejmeja (z Czarnego Potoka). Dobry Jezu…

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z parafii pw. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach - gdzie dziś ks. Robert kwestuje na budowę sanktuarium, a którzy modlitwą i ofiarą wspierają budowę świątyni w naszej parafii.

​​​​​​​​​​​​​​ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH MĘŻCZYZN I NIEWIAST

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - STANISŁAWA CHYCLAKA;

2/ RÓŻA MĘŻCZYZN – WŁADYSŁAWA STACHONIA;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JÓZEFY BASIAGA;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIKULEC;

5/ RÓŻA NIEWIAST – MARII TOKARCZYK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – MARIANA KAMIŃSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MATYLDY JODŁOWSKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIŚTAK;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EUGENIUSZY URBANIAK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA KOSIKA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – HELENY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ALICJI WAJDA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – PAWŁA MACIEJOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – GRAŻYNY KOSZUT;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JANINY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EWY WĄCHAŁA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - JÓZEFA PAWŁOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII KULAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – ZOFII POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII WIŚNIEWSKIEJ.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA POTOŃCA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII LEŚNIAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – KAROLINY RUMIAN;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ.