Ogłoszenia duszpasterskie

28.05.2023 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Na prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla mężczyzn i kobiet. Pozostałe Msze św. z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Msza św. wieczorna z nieszporami, a po mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii związane z budową kościoła, a zbiórka do puszek na katolickie uczelnie: UPJP2 w Tarnowie i Krakowie - Bóg zapłać za złożone ofiary.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 (z wyjątkiem Bożego Ciała). Przed wieczorną - około godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe.

Dziękujemy Rodzicom dzieci klas Komunijnych za pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości Dekanalnego Dnia Dzieci Komunijnych oraz w przyjęciu pielgrzymów w naszej Parafii.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie zapraszamy Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz członków Akcji Katolickiej.

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa msze święte: o godz. 7.00, 8.30, suma o godz. 10.00 (przy ołtarzu polowym) i 17.00. Po Sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy w kierunku szkoły, sióstr Służebniczek, do drogi na Olszanę, a następnie w kierunku kościoła. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Składka na tacę przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

Do udziału w procesji zachęcamy wszystkich wiernych: dzieci sypiące kwiaty (dziewczynki w strojach ludowych oraz chłopców z dzwoneczkami), dzieci komunijne, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, młodzież, starszych, Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, Członków Ochotniczych Straży Pożarnych z Czarnego Potoka, Olszany i Jastrzębia wraz z pocztami sztandarowymi, poczet sztandarowy Akcji Katolickiej. Na procesję prosimy przygotować sztandary, feretrony, chorągwie i baldachim oraz prosimy o ich noszenie w oktawie Bożego Ciała. Strażaków prosimy o zabezpieczenie procesji.

W Boże Ciało po południu o godz. 17.00 msza św. z nieszporami eucharystycznymi oraz procesja, natomiast w oktawie Bożego Ciała: od godz. 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza św. wieczorna. W niedzielę procesja eucharystyczna będzie po Sumie.

W najbliższą niedzielę liturgię Mszy św. Szkolnej (o godz. 10.00) prosimy, aby przygotowali i poprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Jastrzębia. W niedzielę 11. dnia miesiąca modlić się będziemy Nowenną do św. Marcina Biskupa, Patrona naszej Parafii. Składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.

Dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych, Zespołowi Muzycznemu z naszej Parafii, „Wodzirejowi 44” za pomoc w przyjęciu i przygotowaniu Dekanalnego Dziękczynienia Dzieci Komunijnych. 

W tym tygodniu przypada:

W tym tygodniu rozpoczną się Msze św. pogrzebowe poza parafią: + śp. Józefa Klaga, Zofii Cegielskiej, Weroniki Bodziony, Jana Hejmeja, Leonii Zygadło.

Akcja Katolicka będzie zbierała podpisy pod projektem Ustawy zmiany prawa oświatowego – dotyczy obrony dzieci przed deprawacją wkraczającą do szkół. Potrzeby będzie PESEL.

17.06.2023 /sobota/ Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w cenie 100.00 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 5.30. Zapisy wraz wpłatą do 10.06.2023 u siostry w zakrystii oraz u p. Grażyny Koszut.

W poniedziałek o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa i pogrzeb śp. + Mieczysława Pogwizda (z Jadamwoli), o godz. 13.30 wprowadzenie do kościoła i modlitwa różańcowa. Dobry Jezu…