17.01.2021 – DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą od godz. 16.30. Adoracje zakończymy modlitwą uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści.
  2. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. W tym tygodniu przypada:
    1. we wtorek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa;
    2. w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.
  5. Dziękujemy tym osobom, które troszczą się o odśnieżanie placu kościelnego.
  6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją". Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Prosimy o ofiarność.
  7. We wtorek o godz. 13.00 msza św. pogrzebowa i pogrzeb śp. + Stanisława Postrożnego (z Czarnego Potoka); o godz. 12.30 wprowadzenie do kościoła i różaniec. Dobry Jezu…