23.02.2020 –SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu oraz Komunii św. Wielkanocnej.
    1. Msze Święte w Środę Popielcową, z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Składka na tacę przeznaczona jest na cele charytatywne w diecezji.
    2. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14-ego roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18-tym, a rozpoczęciem 60-ego roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
    3. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas oraz do modlitwy w intencji osób pragnących wyzwolenia się z nałogu alkoholizmu.
    4. W Środę Popielcową w duchu zadośćuczynienia za znieważanie symbolu Krzyża Świętego w wielu miejscach świata, dokonamy modlitwy przebłagalnej i aktów zadośćuczynienia za dokonywane bluźnierstwa poprzez wynagradzającą Adorację Krzyża św.
  2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00.
  3. W sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści.
  4. Spotkania formacyjne dla uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu będą:
    1. w poniedziałek dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.
    2. we wtorek dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych.
    3. w czwartek dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
  5. W najbliższą niedzielę po Sumie Droga Krzyżowa - prosimy, aby tę drogę krzyżową przygotowali i poprowadzili członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.
    O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (po gorzkich żalach msza św. o godz. 17.00).
    1. składka zbierana na tacę, zbierana podczas nabożeństwa gorzkich żali zostanie przeznaczona na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  6. w najbliższą niedzielę składka na tacę zostanie przeznaczona na budowę nowej świątyni sanktuaryjnej - jako jałmużna postna.
  7. Spotkania grup apostolskich:
    1. piątek: godz. 19.00 - młodzież Grupy Apostolskiej.
    2. sobota: godz. 10.00 - Liturgiczna Służba Ołtarza (obecność obowiązkowa); godz. 15.00 - Schola Parafialna.
  8. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła - w tym miesiącu na budowę nowej świątyni złożyło ofiarę 57 rodzin. Lista Darczyńców i Ofiarodawców znajduję się w gablocie parafialnej.
  9. Po spotkaniu z Komitetem Budowy: w tym roku planujemy wykonać kolejny etap związany z budową nowej świątyni tzw.: Parter - budowa murów aż do więźby dachowej. Tempo oraz zakres wykonywanych prac będzie uzależnionyod posiadanych środków finansowych.
  10. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy do tej pory złożyli i składają ofiary pieniężne oraz w jakiejkolwiek innej formie zaangażowali się w budowę świątyni sanktuaryjnej. Prosimy wszystkich o otwartym sercu, aby ofiarowaną „cegiełką” wspierać finansowo to dzieło budowy; prosimy także, aby w miejscach pracy lub u zaprzyjaźnionych firm poszukiwać wsparcia dla tego działa budowy. Budowa kościoła, to dzieło całej wspólnoty parafian. Dziękujemy również chorym i cierpiącym za ofiarowane cierpienia oraz osobom indywidualnym i grupom, którzy modlą się w intencji budowy.
  11. Dziękujemy ks. Łukaszowi Wiśniewskiemu MIC, dyrektorowi Centrum Pomocników Mariańskich, który w dniu dzisiejszym głosi kazania przygotowujące nas do Renowacji Misji Parafialnych w naszej Parafii.

Zawierzamy dziś Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku - Słotwiny, gdzie Ks. Proboszcz kwestuje na budowę Sanktuarium, a którzy modlitwą, ofiarą dzisiaj wspierają budowę świątyni w naszej parafii.