09.08.2020 – DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego - wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki.

1. Składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii związane z budową nowej świątyni sanktuaryjnej - Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Wieczorna msza św. zostanie połączona z Nieszporami.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie (z wyjątkiem soboty) od godz. 17.00. Adoracje zakończymy modlitwą uwielbienia Najświętszego Sakramentu.

1. We wtorek 11-ego dnia miesiąca modlić się będziemy Nowenną do św. Marcina Biskupa, Patrona naszej Parafii. Tego dnia podczas tej nowenny polecać będziemy Bożej Opatrzności dzieło budowy świątyni sanktuaryjnej orz wszystkie sprawy Kościoła.
  2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji zwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Uroczystość wniebowzięcia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza rodaczka, Agnieszka Wojnarowska, złoży śluby wieczyste, w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Dla Siostry Agnieszki dzień ślubów wieczystych jest nowym początkiem, decyzją, aby coraz wierniej i gorliwiej podążać za Oblubieńcem. To moment w którym na nowo pragnie odkryć wielką miłość Jezusa Chrystusa, który ją wybrał i chce być pierwszy w jej życiu. Powierzajmy naszą rodaczkę Matce Bożej Bolesnej, aby zawsze była wierna pierwszej miłości do Jezusa i Maryi oraz zawsze szła drogą świętości, a Maryja, nasza Pani Czarnopotocka niech otacza ją swoją Matczyną miłością oraz opieką.
  4. W najbliższą niedzielę składka na tacę zostanie przeznaczona na katolickie uczelnie.
  5. W tym tygodniu przypada:
    1. w poniedziałek, święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    2. we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy
    3. w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Powiat Nowosądecki przez Ministerstwo Zdrowia został oznaczony na czerwono w kontekście epidemii koronawirusa. Oznacza to, że w naszym regionie jest wiele nowych zakażeń i sporo osób na kwarantannie. Oznacza to również, że na terenie Powiatu i miasta Nowego Sącza wracają obostrzenia. Nowe zasady obowiązują od soboty (8 sierpnia 2020 r.). W strefach czerwonych zmiany dotykają również kościołów:

Kościoły

Jeśli wydarzenie religijne odbywa w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

Pojawia się limit wiernych - 1 osoba na 4 mkw

150 osób na zewnątrz

Prosimy wiernych o przestrzeganie reżimu sanitarnego i zachowanie dystansu społecznego.