29.01.2023 – IV niedziela zwykła

Składka na tacę zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła - Bóg zapłać za złożone ofiary.

Adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą od godz. 16.00.

W poniedziałek, wtorek i we środę w ramach Triduum dla Niewiast zapraszamy niewiasty na wieczorną Mszę św. połączoną z okolicznościowym kazaniem.

We czwartek, 2 lutego, będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej mszy św.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu służą kościołowi. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu - o poprowadzenie tej adoracji oraz modlitw do Miłosierdzia Bożego prosimy mieszkańców Jadamwoli i Olszany. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00 - zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zostanie połączona z Nabożeństwem Pierwszosobotnim: członków Róży Rodziców p. Karoliny Koszut (modlących się za dzieci) prosimy o przygotowanie i poprowadzenie modlitwy różańcowej. Różaniec ten rozpocznie się od godz. 16.00.

Codziennie można korzystać z sakramentu pojednania przed pierwszym piątkiem miesiąca.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i niewiast; składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii, związane z budową świątyni sanktuaryjnej.

W tym tygodniu przypada:

W niedzielę (z racji wspomnienia św. Agaty) zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła - od 18 grudnia 2022 do 29 stycznia 2023 - na budowę nowej świątyni złożyło ofiarę 149 rodzin. Lista Darczyńców znajduję się w gablocie parafialnej.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Czterdziestogodzinne, które będą trwać przez trzy niedziele, jako duchowe przygotowanie do Wielkiego Postu.

Porządek Adoracji na najbliższą niedzielę jest następujący:

12.30 - 13.30 – mieszkańcy Olszany i Jastrzębia,

13.30 - 14.30 – mieszkańcy Jadamwoli,

14.30 - 15.30 – mieszkańcy Czarnego Potoka,

15.30 - koronka do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa - Caritas, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Bracia Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II,

16.00 - Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi.

Pragniemy przypomnieć o organizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną wsi Olszana dla wszystkich chętnych z całej Parafii zabawie tanecznej, która odbędzie się w dniu 18 lutego br. o godz. 18.00 w budynku remizy OSP Olszana. Koszt 300.00 zł. od pary. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę nowego kościoła sanktuaryjnego. Zapisy w sklepie Spółdzielni Ogrodniczej w Olszanie.

W sobotę 11 lutego organizowany jest przez członków Akcji Katolickiej wyjazd do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes do Porąbki Uszewskiej. Koszt wyjazdu 50.00 zł. Wyjazd w tym dniu o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Jana Hejmeja (z Czarnego Potoka) oraz śp. + Stefanii Maślak (Babci Ks. Roberta Maślaka). Dobry Jezu…

ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH MĘŻCZYZN I NIEWIAST

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - STANISŁAWA CHYCLAKA;

2/ RÓŻA MĘŻCZYZN – WŁADYSŁAWA STACHONIA;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JÓZEFY BASIAGA;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIKULEC;

5/ RÓŻA NIEWIAST – MARII TOKARCZYK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – MARIANA KAMIŃSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MATYLDY JODŁOWSKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – MARII MIŚTAK;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EUGENIUSZY URBANIAK.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA KOSIKA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ;

3/ RÓŻA NIEWIAST – HELENY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ALICJI WAJDA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – PAWŁA MACIEJOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – GRAŻYNY KOSZUT;

3/ RÓŻA NIEWIAST – JANINY POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – EWY WĄCHAŁA.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN - JÓZEFA PAWŁOWSKIEGO;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII KULAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – ZOFII POTONIEC;

4/ RÓŻA NIEWIAST – MARII WIŚNIEWSKIEJ.

1/ RÓŻA MĘŻCZYZN – JANA POTOŃCA;

2/ RÓŻA NIEWIAST – MARII LEŚNIAK;

3/ RÓŻA NIEWIAST – KAROLINY RUMIAN;

4/ RÓŻA NIEWIAST – ELŻBIETY WITECKIEJ.