04.04.2021 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia.

Adoracje Najświętszego Sakramentu będą od wtorku do soboty od godz. 17.00 (w czasie tej adoracji od godz. 17.30 modlić się będziemy nowenną z koronką do Miłosierdzia Bożego, gdzie prosić będziemy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata). W poniedziałek wielkanocny nowenna będzie przed sumą.

1. Jutro drugi dzień Świąt - Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i popołudniu o godz. 14.00 Msza św. Chrzcielna (wieczornej mszy św. nie będzie). Składka na tacę zostanie przeznaczona na katolickie uczelnie w Tarnowie i Lublinie.
  2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści.
  3. We środę na Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców i uczniów klas czwartych szkół podstawowych.
  4. W piątek z racji Dnia Chorego modlić się będziemy - adoracją i nowenną - za wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej.
  5. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych, jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także rodziców, żeby wspólnie z młodzieżą prosili Ducha Świętego o towarzyszenie w życiu, zwłaszcza w chwilach podejmowania decyzji. ​​​​​​​
  6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to także Diecezjalny Dzień Pracowników Caritas. Polecajmy w naszych modlitwach Bożemu miłosierdziu tych wszystkich, którzy troszczą się o najuboższych. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii związane z budową świątyni sanktuaryjnej; a zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał - i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie - z całego serca wam życzymy. Szczęść Boże wszystkim parafianom i gościom obecnym na tej liturgii Mszy św.

1. Dzisiaj od godz. 16.00 do 16.30 będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy będą łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy św. za pośrednictwem mediów; natomiast jutro od godz. 13.00 do 13.30.
  2. Bardzo proszę tych zelatorów róż różańcowych mężczyzn i niewiast, którzy jeszcze nie dostarczyli uaktualnionych list członków, aby uczynili to do poniedziałku wielkanocnego.
  3. Msze św. i nabożeństwa transmitowane przez internet:

1. Pogrzeb śp. + Andrzeja Koszuta (z Jastrzębia) będzie we środę, o godz. 13.30 wprowadzenie, o godz. 14.00 Msza św. Dobry Jezu…