11 listopada 2017

Odpust ku czci św. Marcina 2017

W sobotę, 11 listopada przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Marcina - patrona naszej parafii.

O godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił proboszcz parafii Jazowsko ks. Mirosław Papier. W swojej homilii nawiązał do postaci naszego Patrona oraz poruszył temat współczesnego patriotyzmu w wymiarze naszych osobistych decyzji.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Czarnego Potoku, Jastrzębia i Olszany oraz poczet sztandarowy Akcji Katolickiej. Po Eucharystii wszyscy wzięli udział w tradycyjnej procesji wokół kościoła. Wspólna modlitwa zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem hymnu "Te Deum".

Na zewnątrz świątyni można było nabyć "rogale marcińskie" rozprowadzane przez członków Akcji Katolickiej (dochód przeznaczony na działalność charytatywną) oraz dewocjonalia związane z naszym sanktuarium (uzyskane środki są przeznaczone na budowę nowego kościoła).

Odpust ku czci św. Marcina 2017