13 maja 2016

Święto Matki Bożej Fatimskiej 2016 – dzień modlitw za pracowników oświaty

13 maja 1917 roku w Fatimie w Portugalii, Matka Boża ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. To im właśnie poleciła modlitwę i pokutę za grzeszników, i powierzyła tajemnice, nazwane później Tajemnicami Fatimskimi. Piękna Pani, jak nazywały ją dzieci, powiedziała, że jest Matką Różańcową i poleciła by wszyscy ludzie modlili się tą modlitwą o pokój i przebłaganie za grzechy całego świata.

13 maja 2016 roku w naszym czarnopotockim sanktuarium odbyła się uroczysta msza na pamiątkę Objawień Fatimskich. Dzień ten był w naszej parafii również okazją do modlitw za pracowników oświaty, wychowawców i nauczycieli.

Po odprawieniu Ofiary Świętej ksiądz proboszcz wraz z zebranymi w kościele wiernymi ruszyłw uroczystej procesji do kapliczki Matki Bożej, która mieści się niedaleko świątyni w urokliwym zagajniku wśród wysokich drzew, porastających brzegi niewielkiego strumyka. Tryska tam cudowne źródełko, które bije niezmiennie od ponad stu lat.

Podczas procesji został odprawiony różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a figurka Maryi, która prowadziła pochód, zatrzymywała się przy kolejnych stacjach przy których członkinie parafialnego Stowarzyszenia Wychowawców Katolickich rozważały tajemnice różańcowe. Wierni zatrzymywali się kolejno obok pomnika Jana Pawła II, kapliczki na lipie na dziedzińcu kościoła, przy szkole i Ochronce, by na koniec dojść do celu kapliczki Matki Bożej. Tam, przy cudownym źródełku uczestnicy uroczystości odśpiewali majowe nabożeństwo, a zielony zagajnik wypełnił się pięknym i donośnym śpiewem wiernych.

Święto Matki Bożej Fatimskiej 2016 – dzień modlitw za pracowników oświaty