18 września 2022

Odpust Parafialny Ku Czci Matki Bożej Bolesnej.

Odpust Parafialny Ku Czci Matki Bożej Bolesnej. (16 -18.09. 2022 r.) W niedzielę 11. 09.2022 r. odbyła się droga krzyżowa na Gródek, oficjalnie rozpoczynająca uroczystości odpustowe naszej parafii. Natomiast 16.09. w piątek po południu odbyła się Msza święta z kazaniem dla Braci Zakonu Rycerzy J.P. II Komandorii Tarnowskiej. Mszę św. celebrował ks. Zbigniew Biernat opiekun Rycerzy w Komandorii Tarnowskiej i ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz tutejszej parafii i równocześnie kapelan chorągwi czarnopotockiej. Na tę uroczystość przybyli Bracia Rycerze z sąsiednich chorągwi, między innymi z Bochni, Nawojowej, Krynicy, Jurkowa i Nowego Sącza. Podczas Mszy św. odbyła się promocja Zacnych Braci z naszej Chorągwi. Józef Celusta, Grzegorz Bogal i Wiesław Niemiec otrzymali trzeci stopień Rycerza Solidarności. Promocji udzielił Komandor Tarnowski ZB. Jacek Matuszewski. Na Chwałę Bogu , Ojczyźnie i Zakonowi. TOTUS TUUS. Po Mszy świętej i różańcu wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek w domu katechetycznym.

Odpust Czarny Potok 2022