13 października 2023

Procesja różańcowa

W dniu 13 października 2023 roku w naszej parafii odbyła się uroczysta procesja ku czci Matki Bożej. Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 18:00, a po jej zakończeniu wierni wyruszyli w barwnej procesji do naszej ukochanej kapliczki.

Podczas drogi, uczestnicy procesji odmawiali różaniec, oddając cześć Maryi. To piękne wydarzenie zgromadziło wiele osób, również z innych parafii, które zjednoczyły się w modlitwie i wspólnej pielgrzymce.

Akcja Katolicka prowadziła rozważania różańcowe, niosąc ze sobą figurkę Matki Bożej.Rycerze Jana Pawła II włączyli się w procesję, oddając cześć Matce Bożej swoją obecnością i modlitwą. Nie zabrakło także dziewczęcej służby Maryjnej oraz naszych najmłodszych parafian, przebranych za Hiacyntę, Łucję i Franciszka - postacie związane z objawieniami w Fatimie. To było niezwykłe świadectwo wiary i oddania Maryi.

Podczas procesji do kapliczki, naszą drogę oświetlały kolorowe światła, rozmieszczone wzdłuż naszej drogi. Te pięknekolory symbolizowały tajemnice Różańca, przypominając nam o głębokich prawdach naszej wiary.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości.

Mielec