1 stycznia 2018

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców

Stowarzyszenie powstało z myślą o tych, którzy na co dzień zmagają się z trudnym, ale jakże ważnym zagadnieniem – wychowaniem młodego pokolenia: nauczycielach, wychowawcach oraz rodzicach. Działalność formacyjna polega na comiesięcznych spotkaniach z ks. proboszczem Krzysztofem Klimczakiem – dekanalnym duszpasterzem nauczycieli, podczas których omawiane są ciekawe zagadnienia związane z wiarą i wychowaniem. Członkowie Stowarzyszenia w wyznaczonych terminach przygotowują także okolicznościowe nabożeństwa: fatimskie, różańcowe, rozważania stacji Drogi Krzyżowej czy rozważania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ważnym wydarzeniem było spotkanie opłatkowe nauczycieli z naszego dekanatu, które odbyło się 16 stycznia 2016r. Zostały także zorganizowane dwa dekanalne dni skupienia – we wrześniu i październiku. Sporym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do kina w Nowym Sączu oraz do teatru w Tarnowie. Nauczycielki emerytki podjęły się ważnego dzieła – jako przewodniczki służą swoim czasem i wiedzą przybywającym do naszego sanktuarium pielgrzymom. Mamy – nauczycielki pomagają w prowadzeniu Scholi Parafialnej.