3 grudnia 2023

Misterium eucharystyczne

W dniu 3 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00 w naszym kościele odbył się wyjątkowy spektakl teatralny, który przeniósł nas w świat duchowy. Spektakl został przygotowany przez Teatr „Przebudzenie” z Rytra, a jego treść opierała się na mistycznych widzeniach Cataliny Rivas.

Catalina Rivas urodziła się 25 listopada 1944 roku w La Paz w Boliwii. W roku 1994, kiedy modliła się pod krzyżem, jej stopy i dłonie przeszyło intensywne światło, pozostawiając na jej ciele stygmaty – krwawiące rany na podobieństwo ran Jezusa Chrystusa. Wtedy usłyszała głos Zbawiciela, który mówił: „Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem”. To wydarzenie stanowiło punkt zwrotny w jej życiu.

Zaczęła spisywać teksty o Męce Jezusa, Eucharystii i Niebie, czym wzbudziła duże zainteresowanie ze względu na wysoką wartość duchową i intelektualną tekstów, pomimo skromnego wykształcenia. Catalina przyznała, że słyszy głos Chrystusa i spisuje jedynie to, co od Niego słyszy.

Teatr „Przebudzenie” z Rytra z wielkim zaangażowaniem przygotował spektakl, który doskonale oddał głęboką wartość mistycznych wizji mistyczki. Spektakl odsłonił bogactwo zdarzeń, które dzieją się podczas każdej Eucharystii. Podczas przeistoczenia każdy z obecnych przenoszony jest duchowo na Kalwarię pod krzyż Jezusa. Na mszy obecna jest również nieustannie Matka Boża, święci, archaniołowie, aniołowie stróżowie każdego z nas, dusze czyśćcowe oraz zbawieni, cieszący się radością życia wiecznego.

Wierzymy, że dzięki tej inscenizacji nasi parafianie pogłębią swoją świadomość o mszy świętej oraz będą zainspirowani do głębszej refleksji nad tajemnicami naszej wiary.

Dziękujemy Teatrowi „Przebudzenie” za podjęty trud i wspaniałą pracę przynoszącą oglądającym tak wiele duchowych korzyści oraz uświadamianie, jak ważnym darem jest msza święta, co doskonale oddają również słowa Teresy z Lisieux: „Wartość Eucharystii jest tak wielka, że gdyby ludzie ją naprawdę poznali, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem już u wejścia do kościołów”.

Niech nasza obecność w kościele zawsze odzwierciedla wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a Eucharystia stanie się źródłem naszej siły, jedności i miłości, prowadząc nas do pełniejszego zjednoczenia z Nim.