1 kwietnia 2017

Wielkopostna Droga Krzyżowa na Gródek 2017

W sobotę 1 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w szczególnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Piękna, wiosenna pogoda sprawiła, że w tej wędrówce na Gródek obok starszych i młodzieży, wzięło udział wiele rodzin z małymi dziećmi.

Rozważania przy kolejnych stacjach prowadził rekolekcjonista, ks. dr Marek Mierzyński - katecheta parafii św. Mikołaja w Bochni. Uczestnicy w dużym skupieniu wsłuchiwali się w słowa przypominające wydarzenia związane z męką i śmiercią Pana Jezusa. Atmosfera skłaniała do refleksji dotyczących życia i indywidualnej relacji z Bogiem.

Nabożeństwo zakończyło się przy krzyżu na Gródku. Kapłani udzielili zebranym błogosławieństwa i wspólnie odśpiewano "Boże coś Polskę". Schodząc z góry można było podziwiać wspaniałą panoramę naszej parafii i sąsiednich miejscowości.

Wielkopostna Droga Krzyżowa na Gródek 2017