12 listopada 2016

Uroczyste wyświęcenie kandydatów na lektorów dekanatu łąckiego 2016

12 listopada 2016 r. w naszej parafii miało miejsce błogosławieństwo ministrantów z dekanatu łąckiego do funkcji lektora.

Do naszego Sanktuarium przybyło prawie 80 kandydatów, którzy wcześniej przez udział w kursach przygotowywali się do pełnienia tej zaszczytnej funkcji przy ołtarzu. Mszy św. przewodniczył ks. Infułat Władysław Kostrzewa, który po wygłoszonej homilii pobłogosławił nowych lektorów. Podziękował także księdzu Kustoszowi za miejsce, w którym to błogosławieństwo się odbyło oraz dekanalnemu duszpasterzowi Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Wiesławowi Biedroniowi za prowadzenie kursów lektorskich. Po zakończonej Liturgii nowi lektorzy podziękowali ks. Infułatowi, a również swoim księżom opiekunom i proboszczom. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Nowi lektorzy pochodzą z parafii: Czarny Potok, Jazowsko, Kamienica, Kicznia, Łukowica, Obidza, Szczawa, Wola Piskulina, Zabrzeż.

Uroczyste wyświęcenie kandydatów na lektorów dekanatu łąckiego 2016