13 października 2016

Procesja fatimska do źródełka 2016

W czwartek 13 października, w dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie, po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja fatimska do źródełka.

Tego dnia szczególne zaproszenie do udziału w nabożeństwie zostało skierowane do nauczycieli i wychowawców, ze względu na dekanalny dzień skupienia. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Piotr Pasek. Przed Mszą św. panie z Caritasu rozprowadzały świece (dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc dla potrzebujących). Figurkę MB Fatimskiej nieśli oraz przygotowali rozważania różańcowe członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Nabożeństwo różańcowe zakończyło się odśpiewaniem, przy blasku zapalonych świec, Apelu Jasnogórskiego.