26 maja 2017

Pogrzeb ks. Józefa Słowika

W piątek 26 maja 2017r. pożegnaliśmy zmarłego 23 maja 2017 r. ks. kanonika Józefa Słowika – rezydenta, emerytowanego proboszcza naszej parafii.

Przez trzy kolejne dni po wieczornej Mszy św. był odmawiany różaniec w jego intencji, natomiast wprowadzenie ciała śp. księdza Józefa do kościoła parafialnego odbyło się w czwartek 25 maja o godz. 15:00. Pół godziny wcześniej rozpoczął się różaniec, a następnie Msza św., którą koncelebrowało wielu przybyłych kapłanów. Po jej zakończeniu poszczególne grupy parafialne pożegnały śp. księdza Józefa, a rodzina zmarłego poprowadziła dalszą modlitwę różańcową.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Stanisław Salaterski. Wspólnie z nim modliło się kilkudziesięciu kapłanów. Przybyły także liczne poczty sztandarowe poszczególnych oddziałów Związku Podhalan, delegacje z parafii, gdzie pracował ksiądz kanonik, Siostry Służebniczki oraz wielu naszych parafian. Po zakończeniu Mszy św. zmarłego pożegnały delegacje: Akcji Katolickiej, sołtysów wsi należących do parafii, przedstawiciel księży - kolegów kursowych, ksiądz dziekan oraz duszpasterz Związku Podhalan. Następnie uczestnicy liturgii pogrzebowej udali się w kondukcie żałobnym na cmentarz, gdzie zostało złożone ciało Zmarłego.

Pogrzeb ks. Józefa Słowika