18 września 2016

Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej 2016

"Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna Swojego"

Uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium rozpoczęły się w czwartek 15 września. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W wieczornej Mszy Świętej uczestniczyli strażacy OSP z powiatu sądeckiego, limanowskiego i nowotarskiego.

Piątek 16 września był dniem poświęconym chorym, cierpiącym i starszym oraz członkom Caritas. W ich intencji o godzinie 11:00 została odprawiona Masza Święta. O godzinie 17:00 na wspólnej Eucharystii spotkali się członkowie Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej. Na wieczorne nabożeństwo o godzinie 19:00 zostali zaproszeni nauczyciele, katecheci i wychowawcy z całego dekanatu.

W sobotę, 17 września przed południem do sanktuarium przybyli członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i grup misyjnych. Mszy Świętej o godzinie 17:00 przewodniczył i homilię wygłosił JE Ks. Bp Stanisław Salaterski. Nastąpiło także uroczyste poświęcenie stacji drogi krzyżowej. Ten dzień zakończył się o godz. 21:00 Apelem Maryjnym.

W niedzielę, 18 września miała miejsce centralna uroczystość odpustowa połączona z tradycyjnym dziękczynieniem za tegoroczne plony. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. prałat Józef Wałaszek – dziekan dekanatu starosądeckiego. Wzięło w niej udział wielu pielgrzymów z okolicznych parafii, którzy przebyli pieszo dzielącą ich odległość. Podczas procesji były niesione piękne wieńce dożynkowe. Na zakończenie wszyscy wyśpiewali Panu Bogu dziękczynne TE DEUM za wszelkie łaski uzyskane przez wstawiennictwo Maryi.