17 listopada 2023

Odpust parafialny ku czci św. Marcina Biskupa

W dniu 11 listopada, o godzinie 11:00 w naszej parafii odbył się uroczysty odpust ku czci św. Marcina Biskupa, który zasłynął jako patron ubogich i żołnierzy, a także jako biskup Tours we Francji. Uroczystość ta, zgromadziła liczne grono wiernych, również z innych parafii.

Msza św. rozpoczęła się odśpiewaniem pieśni o św. Marcinie przez parafialny zespół muzyczny, który uświetnił swoją obecnością tę uroczystość.

Przed rozpoczęciem Najświętszej Ofiary,kapłani wraz z liturgiczną służbą ołtarza w uroczystej procesji przeszli przez środek kościoła, kierując się ku ołtarzowi.

Msza święta odbyła się pod przewodnictwem naszego rodaka, księdza Konrada Dziedzica. W swoim okolicznościowym kazaniu podkreślił znaczenie odpustu jako czasu nawrócenia, przebaczenia i pogłębienia relacji z Bogiem.

Wszyscy wierni wzięli udział w modlitwie, wspólnie dziękując za dar życia, miłości i pokoju. Święto Odpustowe nie tylko jednoczyło nas we wspólnocie, lecz także przypomniało nam o wartościach, które powinniśmy pielęgnować na co dzień.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości, dzięki którym nasza parafia mogła razem świętować i budować wspólnotę wiary.

Niech to święto będzie dla nas inspiracją do wzrostu duchowego i pogłębienia relacji z naszymi patronami.