1 stycznia 1984

Józef Słowik

proboszcz w latach 1983 - 2008

Ks. Józef Słowik urodził się 1938 r. w Szczawnicy. Święceń kapłańskich udzielił mu ks. bp. Jerzy Ablewicz. Pierwszą jego parafią był Szczepanów (1963-1968). Następne parafie to: Przecław (1968-1973), Stary Sącz (1973-1983) i ostatnia, z pełnionym probostwem - Czarny Potok. Przygotował koronację obrazu Matki Bożej Bolesnej. W 2008 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł 26 maja 2017. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Stanisław Salaterski. Wspólnie z nim modliło się kilkudziesięciu kapłanów. Przybyły także liczne poczty sztandarowe poszczególnych oddziałów Związku Podhalan, delegacje z parafii, gdzie pracował ksiądz kanonik, Siostry Służebniczki oraz wielu naszych parafian. Po zakończeniu Mszy św. zmarłego pożegnały delegacje: Akcji Katolickiej, sołtysów wsi należących do parafii, przedstawiciel księży - kolegów kursowych, ksiądz dziekan oraz duszpasterz Związku Podhalan. Następnie uczestnicy liturgii pogrzebowej udali się w kondukcie żałobnym na cmentarz, gdzie zostało złożone ciało Zmarłego.