22 lipca 2016

Obchody Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii 2016

22 lipca 2016r. około 400 młodych ludzi – pielgrzymów z Włoch i młodzieży z naszego dekanatu wzięło udział w pielgrzymowaniu do Matki Bożej Bolesnej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15:00 wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego, potem wokół kościoła odprawiono Nabożeństwo do Siedmiu Boleści, a następnie wszyscy zgromadzili się w świątyni na Eucharystii. Modlitwa była prowadzona w języku polskim i włoskim, a Mszę Święta celebrował ks. biskup przybyły z Włoch. Wspaniałym doświadczeniem wspólnoty i działania Boga w ludzkich sercach był śpiew w obu językach m. in. hymnu ŚDM - prowadzony przez scholę z Jazowska. Po jej zakończeniu Pielgrzymi zostali zaproszeni na posiłek oraz do zabawy na parkingu koło sanktuarium. Tu spotkanie profesjonalnie poprowadził Wodzirej 44. Była to doskonała okazja do bliższego poznania się i zawierania nowych znajomości. Młodzi ludzie, mimo bariery językowej, korzystając z pięknej pogody, radośnie i z dużą energią brali udział w kolejnych tańcach i zabawach. Gromkie "Sto lat" w trzech językach usłyszała Włoszka, która w tym dniu obchodziła swoje urodziny. Młodzież z Jazowska obdarowała ją tortem. Wieczorem goście, serdecznie żegnani przez wolontariuszy z naszej parafii, odjechali autokarami do domów.

Obchody Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii 2016