6 czerwca 2022

Msza św. pod Wielką Krokwią w Zakopanem 25 lecie wizyty Papieża Polaka pod Giewontem

Uroczysta Msza św. odbyła się dokładnie 25 lat po tej, którą 6 czerwca 1997 roku celebrował pod skocznią Jan Paweł II. Msze św. odprawiał arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. Wierni zebrali się wokół 9 metrowego krzyża, wykonanego przez górali. Elementy ołtarza nawiązywały do wizyty Papieża w 1997 roku. Jak zaznaczył na początku liturgii arcybiskup Marek Jędraszewski – metropolita krakowski -  eucharystia sprawowana była nie tylko w intencji obrony Krzyża w przestrzeni naszej Ojczyzny, ale również w intencji pokoju dla Ukrainy i Europy. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć również Rycerzy Jana Pawła II, którzy oddali hołd swojemu Patronowi.

Msza pod Giewontem