15 września 2024

Jubileusz 25 lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Bolesnej (Czarny Potok – 15.09.2024 r .)

Od 8 do 15 września 2024 r. w naszej parafii trwały uroczystości związane z Jubileuszem 25 lecia Koronacji Matki Bożej Bolesnej. W piątek 13 września w Eucharystii uczestniczyli Bracia Zakonu Jana Pawła Wielkiego. Mszy św. przewodniczył kapelan Komandorii Tarnowskiej ks. Zbigniew Biernat, a homilię wygłosił ks. Łukasz Niepsuj. Podczas piątkowej uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Komandor tarnowski Brat Jacek Matuszewski, Konsultor ds. Handlu Brat Grzegorz Klatka a także Bracia z Chorągwi św, Jana Pawła II z Nowego Sącza, z Nawojowej, Bochni, Ptaszkowej i Pasierbca. Główne uroczystości odpustowe odbyły się 15 września, niedzielnej Eucharystii przewodniczył ks.bp. Andrzej Jeż. Dziękowaliśmy za urodzaje, za opiekę i rozwijający się kult Matki Bożej Bolesnej Czarnopotockiej Pani. Zostały również poświęcone dzwony do nowego kościoła.

Jubileusz koronacji 2024