13 maja 2017

100 rocznica objawień w Fatimie

13 maja 2017r. obchodziliśmy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

Msze święte w naszym kościele miały charakter świąteczny. Cała wspólnota parafialna przygotowywała się do tego wydarzenia uczestnicząc od kilku miesięcy w nabożeństwach pierwszych sobót. Ksiądz Proboszcz dokonał w tym dniu uroczystego AKTU POŚWIĘCENIA PARAFII NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Po mszy św. wieczornej odbyła się procesja fatimska z lampionami do źródełka. Osoby należące do Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców niosły figurkę Matki Bożej Fatimskiej oraz przygotowały rozważania różańcowe. Przed figurką szło troje pastuszków - dzieci fatimskich, które przedstawiły przy współudziale siostry Angeliki krótką inscenizację wydarzeń sprzed stu lat. Na zakończenie odśpiewano Litanię Loretańską, a lektorze rozdali pamiątkowe obrazki z modlitwą - AKTEM OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

100 rocznica objawień w Fatimie